polscy producenci mebli

Polskie meble podbijają zagraniczne rynki

Byłeś u znajomych w Niemczech i bardzo spodobały ci się ich meble? Bardzo prawdopodobne, że były to polskie meble, wyprodukowane przez naszych specjalistów, ponieważ okazuje się, że Polska jest bardzo istotnym graczem na światowym rynku meblarskim. A najwięcej, bo aż 36% eksportowych mebli kupują właśnie Niemcy. Tuż za nimi znajdują się Anglicy, Czesi oraz Francuzi. Być może nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, ale Polska jest szóstym producentem mebli na świecie, a jeśli chodzi o ich eksport to zajmujemy wysokie czwarte miejsce.

Co sprawia, że zagraniczni klienci tak chętnie wybierają właśnie polskie meble? Przede wszystkim to, że polscy producenci coraz częściej korzystają z najnowszych technologii, jak również nie boją się eksperymentować i to udanie, z nowymi materiałami. Dużą rolę odgrywają tutaj równie polscy projektanci, ponieważ to meble ich projektów zyskują tak duże uznanie wśród klientów spoza Polski.

Zalety polskich mebli

Oczywiście warto podkreślić również to, że dba się o każdy szczegół, o każdy detal, tak aby klient był jak najbardziej usatysfakcjonowany. Nie ma też co ukrywać, że największą zaleta polskich mebli jest współczynnik ceny co do jakości – jesteśmy dużą konkurencją dla innych producentów mebli pod tym względem.

A co najbardziej podoba się z polskich projektów? Otóż Europejczycy doceniają polskie sypialnie, ponieważ to właśnie te meble są najczęściej kupowane na Starym Kontynencie. Aczkolwiek bardzo dużą popularnością cieszą się też meble do salonów czy jadalni, a także krzesła. Klientom podoba się nie tylko sposób wykonania, ale również wzornictwo.

Obecnie polscy producenci mebli chcą otworzyć się bardziej na wschodni rynek – celują w takie kraje jak Indie, Arabia Saudyjska czy Jordania. Jeśli tak dalej pójdzie to wcale nie jest powiedziane, że polskie meble nie będą w ścisłej czołówce jeśli chodzi zarówno o produkcje jak i o eksport. W końcu już teraz jesteśmy mocnym graczem, a wcale nie zamierzamy spocząć na laurach. Wykwalifikowana kadra pracownicza, nowe pomysły, nowe technologie – to przyszłość polskiego przemysłu meblowego, która, jak pokazują statystyki, rysuje się coraz bardziej różowo.