fotel turbo

Dobrze krzesło biurkowe dla dziecka zmniejsza ryzyko wad postawy!

Szacuje się, że nawet 80 procent dzieci w wieku szkolnym ma wady postawy. Jednym z czynników wpływających na ich powstawanie jest nieodpowiednie siedzenie. Właśnie dlatego właściwe krzesło jest bardzo ważne jako element profilaktyki tych wad. Jak wybrać najlepszy model?

 

Wady postawy u dzieci są powoli traktowane jako choroba cywilizacyjna. W wieku szkolnym o powstawanie wad tego rodzaju jest najłatwiej. Dlaczego? Przede wszystkim wynika to z faktu, że maluchy zaczynają nosić na plecach ciężkie plecaki i są muszą spędzać więcej czasu w pozycji siedzącej. Taka zmiana powoduje, że wady postawy formują się łatwo.

 

Jak wskazują eksperci, w wieku od 7. do 12. lat najczęściej powstają wady postawy dotyczące zaburzonej symetrii przestrzennej. 8. rok życia jest tutaj decydujący, ponieważ to właśnie w nim zagrożenie dla właściwej postawy jest największe.

 

Jak zapobiegać powstawaniu wad postawy?

Wadom postawy w dużej mierze jesteśmy w stanie im zapobiec. Dużo zależy tutaj od rodziców, którzy powinni zadbać o to, aby ich dziecko miało zdrowy kręgosłup.

 

Dla dzieci w młodym wieku bardzo ważny jest ruch. W wieku szkolnym warto włączyć również tak zwana ćwiczenia korekcyjne, które zarówno pomagają w likwidacji wad postawy, jak i są elementem profilaktyki. Zajęcia z gimnastyki korekcyjnej organizowane są w niektórych szkołach, możemy też udać się do specjalnych ośrodków lub po prostu wykonywać je w domu. Aktywność fizyczna jest bardzo ważna!

 

Również ważne jest stosowanie odpowiednich krzeseł. Niestety, krzesła w szkole pozostawiają często wiele do życzenia. Są twarde i niewygodne, nierzadko nie pasują do wzrostu dzieci i mogą powodować bóle pleców. Na szczęście, coraz więcej szkół wprowadza bardziej komfortowe krzesła, które zapobiegają powstawaniu wad postawy. Odpowiednie krzesło powinniśmy wybrać również do domu, aby dziecko mogło wygodnie odrabiać przy nim lekcje czy korzystać z komputera. Jaki model warto wtedy kupić?

 

Dobre krzesło biurkowe dla dziecka – co warto wybrać?

W sprzedaży znajdziemy obecnie szeroką gamę krzeseł biurkowych przeznaczonych dla najmłodszych użytkowników. Gdy chcemy dobrać odpowiedni model, powinniśmy przede wszystkim wybrać krzesło dopasowane do wzrostu dziecka oraz z szeroką regulacją.

 

Kupowanie modelu na wyrost nie jest zbyt dobrym wyborem, zwłaszcza w przypadku dzieci kilkuletnich. Krzesło dla dorosłych nie będzie dawało odpowiedniego podparcia dla kręgosłupa i może wtedy sprzyjać powstawaniu wad postawy.

 

Krzesło powinno być więc przeznaczone dla dzieci oraz powinno mieć regulację wysokości siedziska i głębokości siedziska, czyli odległości oparcia. To bardzo ważne, ponieważ wtedy, gdy oparcie będzie za bardzo oddalone, dziecko nie będzie mogło wygodnie siedzieć na krześle. Również w sprzedaży znajdziemy bardziej zawansowane modele z regulacją oparcia.

 

Zwróćmy również uwagę na materiał, z którego wykonano krzesła biurowe dla dzieci. Gdy chodzi o ramę, najlepiej sprawdzają się metal i tworzywo. Ważne są z kolei materiały obiciowe. Zwróćmy uwagę, czy są one łatwe do utrzymania w czystości, ponieważ dziecięce krzesło może się brudzić. Unikajmy też krzeseł tapicerowanych na jasne kolory oraz z użyciem ekoskóry oraz folii, ponieważ nie są one komfortowe i dość szybko się niszczą.

 

Centrum Krzeseł – tu kupisz najlepsze krzesła biurkowe dla dzieci!

Jeżeli chcesz zakupić komfortowe i bezpieczne krzesło dla swojego malucha, sprawdź już teraz pełną ofertę sklepu internetowego Centrum Krzeseł. To właśnie tutaj możesz znaleźć szeroką gamę krzeseł dla najmłodszych – w wielu wzorach, kolorach i wielkościach.

 

Z pełną oferta można zapoznać się już teraz pod adresem strony internetowej: https://www.centrumkrzesel.pl/. Życzymy udanych zakupów!