modne meble

Kolory mebli modne w tym sezonie

Moda ma to do siebie, że co rusz pojawiają się nowe trendy. I mowa tutaj nie tylko o modzie jako stylu ubierania się, ale również o wystroju wnętrz. Co roku projektanci wnętrz proponują zupełnie nowe trendy, które przyjmują się z większym lub mniejszym entuzjazmem. Nie inaczej jest w sezonie 2017. Jeśli chodzi o meble, a konkretnie ich kolory które panować będą w tym roku, to mówi się krótko – powracamy do natury!

Co to oznacza? Otóż to, że panować będą barwy takie jak zieleń czy barwy ziemi – aczkolwiek te ostatnie dotyczą głównie wnętrz, czyli ścian, sufitów czy podłóg. A wśród mebli mogą zapanować właśnie odcienie butelkowej zieleni i pojawić się również elementy roślinne. Niech nie będzie dla nikogo również zaskoczeniem najprawdziwsza dżungla – takie elementy również będzie można znaleźć na fotelach czy stolikach. Ale nurt jest również taki, że ma być przytulnie, swojsko i miło, a więc powoli odchodzi się od surowych bieli, w stronę właśnie cieplejszych i ciemniejszych kolorów mebli.

Powrót do naturalnych surowców

Zmiany dotyczą również tego, z jakiego materiału dane meble powinny być wykonane. Aczkolwiek to chyba nie powinno nikogo zaskoczyć – skoro powrót do natury, to surowce naturalne czyli meble drewniane, wiklinowe, skórzane. Projektanci przekonują do mebli ciężkich, masywnych, a przez to bardziej przytulanych i klimatycznych.

Bardzo popularne będą łóżka z tapicerowanymi zagłówkami , przytulne i miękkie sofy czy fotele. „Naturalny” dom ma być miejscem, gdzie chcemy się schronić po ciężkim dniu w pracy, gdzie mamy odpoczywać – a powszechnie wiadomo, że kolory natury, a głównie zieleń, który jest hitem mebli w tym sezonie, ma działanie uspokajające. Oczywiście pamiętajmy, aby nie wpadać ze skrajności w skrajność i nie wyposażyć całego mieszkania w same zielone meble lub odmiany zieleni. Czasami wystarczy zaledwie kilka drobiazgów, kilka elementów, aby zupełnie zmienić wystrój swego mieszkania. Więc jeśli planujecie mieszkaniową rewolucję i chcecie być jak najbardziej na czasie to pamiętajcie – w tym sezonie gra się w zielone.