tradycyjne meble kuchenne

Kuchnia z meblami dostosowanych do twoich potrzeb

Niewątpliwie kuchnia to miejsce, gdzie wiele się dzieje. To tutaj gotujemy posiłki, przyrządzamy napoje, szykujemy wystawne obiady. To tutaj – jeśli metraż pozwala – spożywamy posiłki. Nic więc dziwnego, że odpowiednio wyposażona i ustawiona kuchnia to bardzo istotna kwestia.

Wiadomo, że nie wszystkie kuchnie są takie same – w budownictwie z czasów PRL królują kuchnie niewielkie, ciemne, bez okien. W domkach jednorodzinnych przeważnie są one już jasne i większe. Dlatego anim zdecydujemy się na szukanie mebli do kuchni musimy przede wszystkim dokładnie ją zmierzyć i sprawdzić – zaznaczyć – gdzie znajdują się przyłącza.

Jeśli nasza kuchnia ma standardowe wymiary to możemy pokusić się na gotowe meble z salonu – mnóstwo tego typu aranżacji znajdziemy w sieci. Jeśli jednak jest mała i niewymiarowa lub o bardzo nietypowym kształcie, konieczne będzie wykonanie mebli kuchennych na wymiar. Jest to opcja odpowiednio droższa, ale mamy pewność, że wszystkie szafki czy blaty będą znajdowały się tam gdzie powinny i będą idealnie pasować do siebie. Przy wyborze mebli kuchennych warto rozważyć z czego powinny być wykonane – obecnie króluje podział na styl nowoczesny i tradycyjny.

Tradycyjne kuchnie zawsze modne

Styl tradycyjny to kuchnie drewniane, z jasnymi frontami, natomiast na styl nowoczesny przeważnie składają się zwłaszcza meble lakierowane na wysoki połysk. Wybierając meble do kuchni warto zwrócić uwagę na blaty – to przecież one będą najczęściej używane i one są bardzo eksponowane. Można zdecydować się na blaty laminowane, na blaty granitowe, kamienne czy marmurowe. Wszystko uzależnione jest od tego, jakiego rodzaju kwotę chcemy przeznaczyć na naszą kuchnię.

Dobre meble kuchenne to takie, które są w stanie pomieścić wszystkie niezbędne atrybuty kuchenne. Królują zarówno szafki wysuwane typu cargo, jak również szafki obrotowe narożne, pochowane szuflady i półeczki. Takie rozwiązania może zaproponować projektant, ale bardzo często to właśnie klienci decydują się na swoje własne pomysły które jeśli tylko są realne, są wprowadzane w życie. Duże znaczenie, zarówno dla ceny jak i dla projektu, ma również to, czy będzie to kuchnia pod tak zwaną zabudowę, czyli taka, w której sprzęty będą ukryte, czy zmywarka, mikrofalówka czy lodówka będą stały na zewnątrz.

Wybieraj meble kuchenne z rozsądkiem

Wybierając meble kuchenne, pamiętajmy, że jest to wybór na kilkanaście, a niekiedy nawet kilkadziesiąt lat. Dlatego warto się pochylić nad tą kwestią i przeanalizować wszystkie elementy. A kiedy nowa kuchnia pojawi się już w naszym domu, pamiętajmy również o tym, aby odpowiednio o nią zadbać – wiadomo, że z racji na swoje przeznaczenie będzie narażona na zabrudzenia jak i wysoką temperaturę. Dlatego zawczasu najlepiej zapytać się specjalistów jak czyścić dane powierzchnie, aby kuchnia mogła wyglądać przez lata taka samo efektownie jak w chwili, kiedy została zamontowana w naszym domu, a my będziemy mogli cieszyć się z doskonałego wyboru.

Przy meblowaniu kuchni pamiętajmy też, że diabeł tkwi w szczegółach – aby więc mieć pewność, że kuchnia będzie funkcjonalna, warto się zaopatrzyć w specjalne pojemniki na sztućce, szuflady czy pojemniki, tak aby wnętrze było jak najbardziej uporządkowane – to znacznie pomoże w funkcjonowaniu w kuchni.