nowoczesne projekty mebli

Nowoczesne projekty mebli biją rekordy popularności

Każdy z nas dba o to, aby wnętrze jego domu czy mieszkania było idealne. Składają się na to odpowiednie wykończenia wnętrz, jak również dodatki oraz oczywiście meble. Od kilku lat rekordy popularności na rynku biją nowoczesne projekty mebli, które idealnie sprawdzają się w każdym pomieszczeniu. Dzięki takiemu wyborowi,  całość domu czy mieszkania prezentuje się bardzo stylowo i nowocześnie, automatycznie też zyskuje się wrażenie o wiele większej przestrzeni.

Na czym polega fenomen nowoczesnych projektów mebli? Co jest w ich przypadku niezbędne? Otóż mówić o nowoczesnych meblach mamy na myśli styl minimalistyczny, gdzie stawia się na prostotę i jak najmniejszą ilość elementów. W stylu nowoczesnym można za to pozwolić sobie na formy kuliste czy kwadratowe – jednym słowem geometryczne.

Duże znaczenie mają również barwy – nowoczesne meble utrzymane są w tonacjach bieli, beżu, szarości, aczkolwiek oczywiście decydujący głos ma klient – to on decyduje jakiego koloru meble chce mieć.

Cechy nowoczesnych projektów mebli

Co warto jeszcze wiedzieć o nowoczesnych projektach mebli, które podbijają rynek? Nowoczesne projekty często wplatają do mebli elementy drewniane lub szklane, znajdziemy w nich również dużo chromu czy niklu. Bardzo często wyznacznikiem nowoczesnego stylu są meble na wysoki połysk, które doskonale się prezentują, ale o które trzeba w odpowiedni sposób dbać. Jeśli chodzi o kanapy czy fotele to odchodzi się od miękkich siedzisk, w których się zapada – teraz sofy czy komplety wypoczynkowe charakteryzują się płaskimi, prostymi, niezbyt miękkimi siedziskami.

Wyznacznikiem tego stylu jest również to, że kanapy czy fotele są osadzone bardzo nisko nad podłogą. Jeśli chcemy, aby nasze mieszkanie czy dom wyglądało na wskroś nowocześnie, to musimy pamiętać tez o odpowiednim ustawieniu mebli. Nowoczesne projekty mają to do siebie, że można je dowolnie ustawiać, ponieważ nie tworzą jednej całości jak dawne meblościanki, ale można je rozdzielić na szafki, półeczki i porozwieszać po całym pokoju – w ten sposób uzyska się więcej przestrzeni, ponieważ projektanci wnętrz przestrzegają przed stawianiem wszystkich mebli na jednej ścianie właśnie z powodu znacznego zmniejszenia w ten sposób powierzchni danego pomieszczenia.

Nowoczesne projekty mebli sprawdzają się nie tylko w salonie czy w sypialni. Od kilku lat również opanowały one kuchnie. Rządzą meble na wysoki połysk, co w przypadku kuchni wymagać jednak będzie częstego sprzątania. Ale decydując się na nowoczesne meble do kuchni mamy pewność, że wszystkie szafy i szafeczki będą ukryte, wszystko będzie miało swoje miejsce, a sam projekt będzie tak stworzony, aby meble były nie tylko użyteczne ale również bardzo estetyczne.

Nowoczesne projekty stawiają na minimalizm

Podobnie będzie wyglądała sytuacja z pokojem dziecięcym czy gabinetem – projekt będzie uwzględniał to, dla kogo dane meble mają być przeznaczone, więc znajdą się w nim elementy adekwatne do danego pomieszczenia. A więc podsumowując – nowoczesne projekty mebli bazują na geometrycznych, czasami wręcz futurystycznych kształtach, stawiają na minimalizm i funkcjonalność. Kolorystyka panująca to biele, szarości i beże, aczkolwiek najlepiej przełamać tą tonacje jednym mocniejszym akcentem, jak chociażby amarantowa sofa czy turkusowe dodatki w salonie.

Pamiętajmy jednak, że styl nowoczesny nie gustuje w nadmiarze zdobień, dodatków i bibelotów – jest atrakcyjny sam w sobie i nie potrzebuje zbyt wielu dodatkowych elementów. Jeśli nie mamy sami pomysłu na to, jak zaaranżować dane pomieszczenie, można zasięgnąć porady w sieci – nie brakuje stron internetowych czy blogów, gdzie prezentowane są przeróżne aranżacje różnego rodzaju wnętrz – od salonów przez pokoje dziecięce po kuchnie. Z pewnością znajdziecie wśród nich inspiracje, które sprawią, że wasz dom czy mieszkanie stanie się zupełnie nową przestrzenią. Jeśli macie ku temu odpowiednie fundusze, możecie zatrudnić również projektanta wnętrz, który dobierze odpowiednie meble i odpowiednio je zaaranżuje w waszym domu czy mieszkaniu.