wymiana starych mebli

Co ile lat powinniśmy zmieniać meble?

Udało się, w końcu przeprowadziliśmy remont, zmieniliśmy cały wystrój wnętrz i teraz jesteśmy cali zadowoleni i szczęśliwi. Pytanie tylko jak długo? Po ilu latach przeważnie Polakom nudzą się ich meble? Kiedy powinno się je wymieniać? Które posłużą mniej, a które więcej? To pytanie, na które ciężko jednoznacznie odpowiedzieć. Zacznijmy więc od kwestii najważniejszej czyli finansów. Bo prawda jest taka, że wymiana mebli w salonie czy sypialni, o kuchni już nie wspominając, to wydatek spory.

W zależności od  tego, co za meble kupiliśmy może sięgać od kilku do kilkunastu, a w skrajnych przypadkach i kilkudziesięciu tysięcy złotych. Logiczne więc jest, że nie każdego stać na wymianę takich mebli co kilka lat. Niektórzy na generalny remont mogą sobie pozwolić raz na kilkanaście a nawet kilkadziesiąt lat. Jednak badania, które zostały przeprowadzone wskazują, że statystyczny Polak wymienia meble co 8 lat. Nowe pokolenie nie szuka już tak jak kiedyś, mebli na całe  życie. Ale tak jak powiedzieliśmy, to tylko badania i statystyki.

Co wpływa na eksploatację mebli?

Co może sprawić, że będziemy musieli szybciej wymieniać meble? Z pewnością kupno niesprawdzonych produktów w podejrzanie niskich cenach. Okazać się bowiem wtedy może, że materiały są gorszej jakości, przez co meble za długo nie wytrzymają użytkowania i siłą rzeczy konieczna będzie ich wymiana. Na szybszą wymianę mebli składa się równie ich niewłaściwe użytkowanie – każdy meble ma bowiem swoją wytrzymałość i swoje przeznaczenie. Jeśli fotel będzie nadmiernie obciążany a na stole będziemy kłaść ciężary to nie powinniśmy się dziwić, że nie minie dwa, trzy lata i trzeba będzie zrobić wymianę. Owszem, produkty w dużej mierze są na gwarancji, ale każda gwarancja obostrzona jest stwierdzeniem, że produkt musi być używany zgodnie ze swoim przeznaczeniem i instrukcją.

Na szybszą wymianę mebli złożyć się może również ich niekorzystny wygląd, co spowodowane będzie niewłaściwą pielęgnacją. Jeśli jednak jesteśmy osobami, które dokładnie wybierają kupowany towar, przestrzegają zasad jego używania i odpowiednio pielęgnują, to konieczność wymiany mebli może nastąpić nawet za kilkanaście lat. Jednak wiadomo, że czasami człowiek potrzebuje odmiany. Chcę zmienić coś w swoim otoczeniu i najczęściej wybór pada właśnie na meble. Nie ma się co dziwić, zważywszy na to, jak ciekawe meble wychodzą spod rąk polskich producentów.

Jak więc rozwiązać problem związany z chęcią posiadania nowych mebli, a brakiem funduszy? Na szczęście, większość salonów meblowych oferuje korzystny system sprzedaży ratalnej. Dzięki temu można pozwolić sobie na wymianę mebli na zupełnie nowe. Możliwość spłaty ratami jest o wiele bardziej dogodna, zwłaszcza że bardzo często można natrafić na promocje typu raty 0%, czyli takie, gdzie nie ponosimy żadnych dodatkowych kosztów i kupujemy meble za taką samą cenę, jakbyśmy kupili je jednorazowo za gotówkę. Jeszcze czasami zdarzają się promocje, że pierwsze dwie raty wynoszą zero % – wszystko zależy od dobrej woli danego producenta. Jak widać więc, to jak często zmieniamy meble zależy od wielu wytycznych, i po części również od osobowości danego człowieka. Jedno jest pewne – jeśli kogoś najdzie ochota na zmianę wystroju z pewnością będzie miał w czym wybierać – producenci mebli mają bardzo szeroką ofertę, spośród której na pewno znajdzie się coś wyjątkowego.