połysk na meblach

Jak zachować połysk na meblach?

Meble na wysoki połysk to niewątpliwie bardzo elegancki i nowoczesny wybór. Jednak osoby, które decydują się na takie właśnie rozwiązanie, muszą liczyć się z tym, że należy przyłożyć się bardziej do utrzymania ich w czystości. Powód jest bardzo prozaiczny – na tego typu meblach widać każdy odcisk palca, o zabrudzeniach nie wspominając. A efekt mebli z połyskiem jest tylko wtedy, kiedy są one doskonale wyczyszczone i bez żadnych smug czy odcisków.

Czy taki efekt ciężko uzyskać? Istnieje wiele rozwiązań, które podpowiadają zarówno producenci mebli z połyskiem, jak również ich użytkownicy. Tą samą zasadę można zastosować zarówno do mebli kuchennych jak i mebli w salonie czy w gabinecie. Otóż wystarczy zaopatrzyć się w dwie ściereczki z mikrofibry. Jedną przeciera się dokładnie meble na mokro. Można pozostawić je do samodzielnego wyschnięcia, jednak o wiele lepszym rozwiązaniem, które gwarantuje brak smug, będzie wytarcie ich do sucha drugą, suchą ściereczką z mikrofibry.

Długotrwały połysk

Takie działanie pozwala na zachowanie wysokiego połysku w idealnym stanie przez długi czas. Pamiętać trzeba jednak, że z pewnością meble w kuchni ulegną większemu zabrudzeniu niż te w salonie. Może się więc okazać, że sama woda w niektórych przypadkach nie wystarczy. Wtedy można użyć środków chemicznych, pod warunkiem, że nie będą one rozprowadzone bezpośrednio na płytę mebla, ale niewielką ich ilość rozprowadzi się najpierw na szmatce  mikrofibry. W przeciwnym razie można doprowadzić do uszkodzenia mebla, a nawet do zmiany jego koloru.

Pamiętajmy również, aby na meblach z połyskiem nie stawiać zbyt gorących przedmiotów, ponieważ może to poskutkować zniszczeniem mebli poprzez pozostawieniu na nich brzydkich, bardzo ciężkich do usunięcia śladów.