pokój dziewczynki

Meble dla dziewczynki – jaki styl mebli wybrać do pokoju dziecięcego?

Wybór mebli do pokoju dziecięcego często powoduje dużo problemów. Poza kwestiami jak ergonomia, wymiary czy funkcjonalność pod uwagę trzeba wziąć też styl umeblowania. Jaki styl aranżacji będzie pasować do pokoju dziewczynki?

Pokój dziewczynki powinien być dopasowany do jej gustu. Dzięki temu korzystnie z niego będzie sprawiało jeszcze więcej przyjemności. Sprawdź, jakie meble dziecięce cieszą się obecnie największym powodzeniem wśród dziewczynek oraz ich rodziców.

Skandynawskie mebelki dla dziewczynki

Jednym z największych hitów w aranżacji pokojów dziecięcych są obecnie meble skandynawskie. Tego typu meble wyróżniają się prostymi kształtami oraz białym kolorem lub mają wybarwienia jasnego drewna. Powodują, że nawet małe wnętrze wygląda na większe niż w rzeczywistości.

Ponadczasowe kolory i proste wzory powodują, że meble w tym właśnie stylu mogą posłużyć na wiele lat. Można także łatwo zmieniać ich wygląd, na przykład poprzez zastosowanie nowych dodatków jak gałki, uchwyty, a także ogólną metamorfozę pokoju – meble te mogą wtedy stanowić tło dla każdej aranżacji.

Skandynawski zestaw mebli dla dziewczynki można obecnie zakupić w wielu sklepach – także w popularnych marketach z meblami. Również są one dostępne w sklepach internetowych.

Meble do pokoju dziecięcego w rustykalnym stylu

Druga propozycja to meble w stylu rustykalnym, czyli najczęściej meble drewniane lub meble imitujące drewno wykonane z płyty meblowej.

Rustykalne meble do pokoju dziewczynki także stanowią ponadczasowy wybór. Świetnie wyglądają zwłaszcza w większych wnętrzach, ponieważ ze względu na swoje dekoracyjne elementy mogą one przytłoczyć zbyt mały pokoik.

Meble w stylu rustykalnym najczęściej mają kolor biały, ale również popularne są meble w innych odcieniach, na przykład w ciepłych wybarwieniach drewna czy też w kolorze szarości. Wykończone ozdobnym frezowaniem dają ciepły, domowy efekt.

Nowoczesne meble dla dziewczynki

W pokoju dziewczynki sprawdzą się także meble w nowoczesnym stylu. Proste meble wykonane z malowanych na jednolite kolory płyt stanowią także atrakcyjne tło do wykończenia pokoju na wiele sposobów. Najczęściej kupowane są białe meble nowoczesne, ale w pokoju nastolatki mogą zagościć też meble w kolorach jak szary, pomarańczowy, zielony.

Aby zmienić wygląd mebli w pokoju dziecięcy, można także zastosować naklejki na meble dla dziewczynki. Kwiatki, księżniczki, gwiazdki, serduszka – do dyspozycji jest szeroka gama naklejek, którymi można przyozdobić meble, by nadać im unikatowy wygląd.