mała kuchnia z salonem

Jakie meble do malej kuchni zamówić? Zalety i wady mebli gotowych

Mała kuchnia to częsty problem z jej urządzeniem. Jakie meble kuchenne będą wtedy najlepsze? Czy warto zdecydować się na tańszą opcję, czyli na meble gotowe? Sprawdzamy ich wady, zalety i ceny.

Meble kuchenne – co oferują producenci?

W kategorii mebli kuchennych na klientów czeka szeroka gama produktów – gotowych i na wymiar. Można dopasować je także do mniejszej kuchni, gdzie tak naprawdę istotny jest każdy centymetr.

Zabudowę kuchni tworzą zróżnicowane meble, które razem pozwalają na stworzenie funkcjonalnej przestrzeni do przyrządzania potraw. Szafki kuchenne stojące uzupełnione o blaty oraz szafki wiszące to jednak jeszcze nie wszystko, co obecnie oferują producenci. Aktualnie bardzo popularne są także wysokie zabudowy całej ściany oraz wyspy i półwyspy kuchenne.

Szeroka gama różnych materiałów także powoduje, że meble mogą uzyskać indywidualny wymiar. Obecnie stale bardzo popularne są meble drewniane i drewnopodobne, lecz także chętnie kupowane są te lakierowane o lustrzanej powłoce, która nadaje im nowoczesny wygląd.

Przebierać można także w wyposażeniu wewnętrznym. Szafki mogą być wyposażone w standardowe półki, ale także specjalne kosze cargo, karuzele, wkłady na sztućce i inne komponenty poprawiające funkcjonalność mebli.

Mała kuchnia – jakie meble wybrać?

Do mniejszej kuchni można wybrać różne typy mebli, na przykład dekoracyjne meble frezowane lub też meble o prostych, lustrzanych frontach.

W małych wnętrzach meble kuchenne muszą być opracowane tak, aby pasowały one do niewielkich wymiarów wnętrza, lecz także do własnych potrzeb i gustu. Stąd też bardzo często pojawia się pytanie – czy w małej kuchni sprawdzą się meble gotowe?

tradycyjne meble kuchenne

Gotowe meble do kuchni

Dzisiaj gotowe meble do kuchni można zakupić w niemalże każdym sklepie meblowym. Aktualnie są one najczęściej oferowane jako meble modułowe, które pozwalają na dowolne dobranie do siebie elementów i stworzenie indywidualnej zabudowy.

Gotowe meble kuchenne – zalety:

  • Niska cena – jedną z największych zalet mebli kuchennych gotowych jest ich przystępna cena, dlatego to bardzo dobry wybór dla osób oszczędnych.
  • Różne elementy do wyboru – kupując meble modułowe, można dopasować je indywidualnie do swoich potrzeb, czyli także mogą sprawdzić się one w małym wnętrzu.
  • Wiele wzorów – dzięki różnorodnym wariantom wzorniczym meble kuchenne można dopasować do stylu aranżacji wnętrza oraz do swojego gustu.
  • Szybka dostępność – w wielu przypadkach można odebrać gotowe meble od razu po ich zakupie, dlatego jest to najlepsza opcja wtedy, gdy ważny jest czas.
  • Możliwość zakupu online – meble kuchenne gotowe można kupić także przez internet, wtedy będą dostarczone pod wskazany adres.

Gotowe meble kuchenne – wady:

  • Brak dopasowania – chociaż meble gotowe oferowane są w różnych rozmiarach, to jednak dopasowanie ich do małej kuchni nie zawsze jest możliwe.
  • Brak indywidualizacji – meble te są oferowane w wariantach o określonych parametrach, dlatego klient ma ograniczone możliwości zmiany ich wyglądu, wyposażenia wewnętrznego.
  • Niska jakość – najtańsze meble gotowe cechują się niską jakością, więc są bardziej podatne na uszkodzenia.

Gdy chodzi o koszty, meble gotowe do kuchni można kupić w naprawdę niskich cenach, co powoduje, że są one kupowane najczęściej wtedy, gdy liczy się każda złotówka. Mały komplet gotowych mebli kuchennych można kupić w cenie rozpoczynającej się od około 700 zł, dlatego nie jest to wysoki wydatek.

Podsumowanie

Gotowe meble do małej kuchni mogą być strzałem w dziesiątkę, gdy liczy się niska cena. Różnorodne fronty oraz wiele typów i wymiarów umeblowania pozwala na dopasowanie ich do mniejszych wnętrz. Jednak nie zawsze stanowią one idealny wybór – wtedy warto rozważyć meble na wymiar.

Powiązane artykuły: https://www.meble.mazowsze.pl/kuchnia-z-meblami-dostosowanych-do-twoich-potrzeb/